چاپ
ارسال به دوست

وضعیت نابسامان پذیرش دانشجوی دامپزشکی امسال کنترل شده است/ متاسفانه برج ۷ است و هنوز تعرفه‌های دامپزشکی ابلاغ نشده است/ ایرادات قبلی OIE به دامپزشکی ایران چه بود؟

«دکتر محمدرضا صفری» افزود: سازمان بهداشت جهانی دام ساختار کنونی رابطه مسئول فنی بهداشتی با کارفرما در ایران را دارای نقص دانسته است لذا باید در این خصوص بازنگری شود‌ ...

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران به نقل از فارس، «دکتر محمدرضا صفری» شامگاه امروز در مراسمی به مناسبت روز ملی دامپزشکی که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از تعداد ۴۰ هزار عضو سازمان دامپزشکی کشور، ۶ هزار نفر خانم عضو این سازمان هستند.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی دام طبق بررسی‌هایی که در سال ۹۲ از کیفیت خدمات دامپزشکی در ایران انجام داد، امسال بعد از گذشت ۶ سال مجدد در ایران حضور یافت.

به گفته وی، سازمان بهداشت جهانی دام در این بازرسی‌ها به چهار نکته اساسی در این حوزه تاکید کرده است.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور واگذاری بیشتر خدمات و فعالیت‌ها به بخش خصوصی را از جمله نکات مورد تاکید سازمان بهداشت جهانی دام عنوان کرد و گفت: مراقبت فعال و غیرفعال و بازرسی مواد غذایی را در ساختار منسجم، باید به بخش خصوصی واگذار شود.

صفری به ساختار رابطه مسوول فنی بهداشتی با کارفرما در ایران از منظر سازمان بهداشت جهانی دام اشاره کرد و گفت: سازمان بهداشت جهانی دام این ساختار کنونی را دارای نقص دانسته‌اند لذا باید در این خصوص بازنگری شود‌.

وی تصریح کرد: مجموعه ارگان‌های دامپزشکی بخش خصوصی شامل کلینیک، آزمایشگاه، داروخانه، بیمارستان دامپزشکی و مجتمع درمانی باید در زنجیره‌ای با ساختار منسجم همکاری و تعامل داشته باشند.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور به انتقاد شدید سازمان جهانی بهداشت دام از ساختار دامپزشکی، تعدد دانشکده‌ها، فارغ‌التحصیلان و عدم توازن آزمون‌ها با بازار کار در کشور اشاره کرد.

صفری با بیان اینکه پذیرش تعداد دانشجوی رشته دامپزشکی امسال کنترل شده است، خاطرنشان کرد: نسبت به وضع نابسامان سال‌های گذشته در این حوزه امسال به محتوای آموزش بیشتر اهمیت داده شده است.

وی با اشاره به اینکه سلامت دام و غذا از جمله رسالت کارکنان دامپزشکی است، عنوان کرد: مجموعه دامپزشکی کشور به رغم کاستی‌های فراوان، در مسیری رو به توسعه در حال حرکت است.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور به اشکالات و عدم توجه سازمان دامپزشکی به تعرفه خدمات گریزی زد و گفت: تعرفه خدمات دامپزشکی به موجب قانون بایستی در سه ماهه اول سال ابلاغ شود اما متاسفانه اکنون برج ۷ است و هنوز این مهم ابلاغ نشده است.

صفری در پایان کمک به توسعه در جایگاه حرفه‌ای خود را مهم بیان کرد و یادآور شد: استان کردستان به جهت مرزی بودن می‌تواند در حوزه دامپزشکی به عنوان استان فرامرزی عمل کند.

 


 • فایل پیوست :
 • کد خبر: ٢٤٤٩٨٠/
 • ١١:٠٤ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨/
 • تعداد بازدید: 107
کلید واژه ها

آدرس سازمان دامپزشکی کشور

آدرس: کیلومتر15 اتوبان تهران - کرج- بعد از پیکان شهر- بلوار پژوهش- اداره کل دامپزشکی استان تهران

تماس با ما
 • تلفن: 4-44787542

 • کد پستی: 1497716185

 • فکس: 44196580

لینک ها
آمار بازدید
 • بازدید این صفحه : 9986
 • بازدید امروز : 426
 • کل بازدید : 558681
 • بازدیدکنندگان آنلاين : 1
تلفن ارتباط مردمی سازمان دامپزشکی کشور 1512
تاریخ آخرین بروزرسانی سایت: 1399/06/27