چاپ
ارسال به دوست

اطلاعیه اداره کل دامپزشکی تهران در خصوص رعایت موازین بهداشتی در تهیه فرآورده های خام دامی

در راستای مقابله با مخاطرات بهداشتی ناشی از آلودگی های میکروبی نظیر کرونا ویروس از طریق فرآورده های خام دامی، مصوبات جلسه هماهنگی اقدامات بهداشتی و پیشگیری مخاطرات بهداشتی در اماکن دامی و مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی که با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان دامپزشکی و تشکل های مربوطه تصویب و برای اطلاع و اقدامات لازم به شرح ذیل اعلام می گردد:

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران، در راستای مقابله با مخاطرات بهداشتی ناشی از آلودگی های میکروبی نظیر کرونا ویروس از طریق فرآورده های خام دامی، مصوبات جلسه هماهنگی اقدامات بهداشتی و پیشگیری مخاطرات بهداشتی در اماکن دامی و مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی که با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان دامپزشکی و تشکل های مربوطه تصویب و برای اطلاع و اقدامات لازم به شرح ذیل اعلام می گردد:

 1. -      ممنوعیت هرگونه قطعه بندی گوشت مرغ، فرآوری، تهیه جوجه کباب و شنیسل، طعم دار نمودن و ... در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، واحدهای صنفی به دلیل انتقال عوامل بیماریزا و آلودگی های متقاطع.
 2. -      مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و واحدهای صنفی صرفا" مجاز به عرضه  فرآورده های مذکور به صورت بسته بندی شده در کشتارگاه های صنعتی و یا مراکز قطعه بندی و بسته بندی مجاز می باشند.  
 3. -      کشتارگاه های صنعتی طیور و مراکز قطعه بندی و بسته بندی مجاز، متعهد به تامین نیاز واقعی جامعه از نظر تولید و عرضه فرآورده های خام دامی بسته بندی شده و شناسنامه دار می باشند.
 4. -      توصیه و تاکید بر خرید تخم مرغ  بصورت  تخم مرغ شناسنامه دار و  بسته بندی شده در مراکز و فروشگاه های مجاز.  
 5. -      توصیه و تاکید بر عرضه ماهی بسته بندی شده در مراکز عرضه و واحدهای صنفی.
 6. -      در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و واحدهای صنفی، هرگونه فرآوری و طعم دار کردن گوشت قرمز ممنوع بوده و چرخ کردن گوشت فقط بنا به درخواست متقاضی و در حضور مشتری با رعایت ضوابط بهداشتی، مجاز می باشد.
 7. -      تشدید نظارت ها و کنترل های بهداشتی (بهداشت فردی و محیطی ) در اماکن دامی و مراکز تولید، بسته بندی و عرضه فرآورده های خام دامی و واحدهای صنفی.  
 8. -      ممنوعیت و برخورد با عرضه فرآورده های خام دامی نظیر گوشت، مرغ، تخم مرغ، آبزیان در بازارچه های محلی و خودروهای سیار و کنار جاده ای.
 9. -      انجمن صنفی کارفرمایان صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور و تشکل های کشتارگاه های دام و طیور متعهد به ارتقاء کیفیت محصولات بسته بندی شده و نظارت های مستمر بر تولید و عرضه محصولات می باشد.
 10. -   کشتارگاه های دام و طیور و واحدهای بسته بندی ملزم به رعایت مستمر کلیه ضوابط بهداشت فردی، محیطی و فرآیند تولید بوده و بایستی امکانات و تمهیدات لازم برای مقابله با کووید 19انجام دهند.


 • فایل پیوست :
 • کد خبر: ٢٥٠٢٥٤/
 • ٢٠:٣٣ - چهارشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٨/
 • تعداد بازدید: 273
کلید واژه ها

آدرس سازمان دامپزشکی کشور

آدرس: کیلومتر15 اتوبان تهران - کرج- بعد از پیکان شهر- بلوار پژوهش- اداره کل دامپزشکی استان تهران

تماس با ما
 • تلفن: 4-44787542

 • کد پستی: 1497716185

 • فکس: 44196580

لینک ها
آمار بازدید
 • بازدید این صفحه : 6122
 • بازدید امروز : 483
 • کل بازدید : 558738
 • بازدیدکنندگان آنلاين : 2
تلفن ارتباط مردمی سازمان دامپزشکی کشور 1512
تاریخ آخرین بروزرسانی سایت: 1399/06/27