• 1399/09/17 - 10:14
  • تعداد بازدید : 634
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
اطلاعیه

تشویش اذهان عمومی با انتشار عارضه کانی بالیسم

چندی پیش کلیپی تحت عنوان هم نوع خواری جوجه ها در مرغداری در فضای مجازی منتشر شده و ابهاماتی را برای خرید مرغ در ذهن مردم ایجاد کرده است. در این خصوص مدیر کل دامپزشکی استان تهران، انتشار کلیپ مذکور را در راستای تشویش اذهان عمومی در اوضاع کنونی اقتصادی و به صورت هدف دار جهت آسیب زدن به صنعت طیور عنوان کرد.

چندی پیش  کلیپی تحت عنوان هم نوع خواری جوجه ها در مرغداری در فضای مجازی منتشر شده و ابهاماتی را برای خرید مرغ در ذهن مردم ایجادکرده است. در این خصوص مدیر کل دامپزشکی استان تهران، انتشار کلیپ مذکور را در راستای تشویش اذهان عمومی در اوضاع کنونی اقتصادی و به صورت هدف دار جهت آسیب زدن به صنعت طیور عنوان کرد.

دکتر سید علی بابایی با بیان موضوع اعلام کرد؛ این مشکل مورد جدید و عجیبی نیست و مرغداران به صورت کامل با آن آشنایی دارند. اگر مرغداری آموزش های مناسب را ندیده و مدیریت مناسبی را برای سالن پرورش خود انجام ندهد،درگیر شدن طیور با چنین عارضه ای دور از ذهن نخواهد بود. کانی بالیسم در مراکز طیور غیر مجاز که تجمع طیور بسیار زیاد و تغذیه آنها نامناسب است خود را نشان می دهد. دکتر سید علی بابایی همچنین افزود؛توجه به این نکته ضروری است که کانی بالیسم بیماری ویروسی، باکتریایی و ... نمی باشد و در کشتارگاههای طیور چنین مرغهایی به سادگی از مرغهای سالم تشخیص داده می شوند و توسط ناظرین فنی بهداشتی دامپزشکی مستقر در کشتارگاههای طیور از چرخه lمصرف حذف می شوند. وی افزود:  همچنین مرغداران می توانند با اصلاح جیره غذایی و ایجاد شرایط استاندارد محیطی از نظر تراکم،نور و... عارضه مذکور را ظرف مدت کوتاهی مدیریت نمایند.

شایان ذکر است چنانچه موردی در ارتباط با بیماریهای دام و طیور سلامت انسان را به خطر اندازد از طریق اداره کل دامپزشکی استان به عنوان مرجع ذیصلاح در حوزه تامین سلامت فراورده های خام دامی به شهروندان عزیز اطلاع رسانی می گردد.

  • گروه خبری : رویداد ها,اخبار شهرستان ها,اخبار شهرستان فیروزکوه,اخبار شهرستان تهران,اخبار شهرستان اسلامشهر,اخبار شهرستان پاکدشت,اخبار شهرستان ملارد,اخبار شهرستان پیشوا,اخبار شهرستان ورامین,اخبار شهرستان رباط کریم,اخبار شهرستان دماوند,اخبار شهرستان ری,اخبار شهرستان شمیرانات,اخبار شهرستان شهریار,اخبار شهرستان قدس,اخبار شهرستان قرچک,اخبار شهرستان بهارستان,اخبار شهرستان پردیس,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 258161
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید