• 1400/04/21 - 07:46
  • تعداد بازدید : 78
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روزشمار هفته آغاز شد:

بزرگداشت هفته عفاف و حجاب گرامی باد

هفته عفاف و حجاب فرصت مناسبی است که می تواند در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و استحکام بنیان خانواده توسط دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردمی و به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی مورد استفاده قرارگیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران، حادثه مسجد گوهرشاد در 21 تیر سال 1315 در اعتراض به قانون کشف حجاب رخ داد. طرح کشف حجاب و حصر آیت الله سید حسین قمی از علل اصلی تحصن مردم در این مسجد بود که با سخنرانی شیخ محمد تقی بهلول آغاز و به درگیری عمال رضاخان با مردم و به خاک و خون کشیدن آنان منجر شد .عبرت‌ها و آموزه‌های برگرفته از این واقعه، متضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و همه شهدای مسیر عفاف و پاکدامنی است. از این رو، این ایام به هفته «عفاف و حجاب» نامگذاری شده است.

این هفته فرصت مناسبی است که می تواند در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و استحکام بنیان خانواده توسط دستگاه­های اجرایی و تشکل­های مردمی و به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی مورد استفاده قرارگیرد. اجرای   برنامه­های ترویجی و تبلیغی بصورت هماهنگ، هوشمندانه و هنرمندانه با بهره­گیری از توانمندی­ها و بکارگیری رسانه‌های نوین در فضاهای مجازی و محیط‌های اجتماعی از اهم فعالیت های در این ایام، خواهد بود.

بنابراین، دستورالعمل حاضر همراه با عناوین این هفته از روز 19 تا 25 تیرماه در قالب جدول ذیل، برای برنامه‌ریزی و اجرا، ارائه می‌گردد:

19 تیر: قانون مداری، حقوق شهروندی

20 تیر: هویت اسلامی، اصالت ایرانی(شهادت حضرت امام محمدتقی(ع)

21تیر: تحکیم خانواده، جامعه سعادتمند(ازدواج حضرت علی"ع" و حضرت زهرا"س")، روز عفاف و حجاب

22تیر: نیاز همگانی، مطالبه عمومی(آغاز جنگ 33 روزه مقاومت اسلامی و رژیم صهیونیستی)

23تیر: نیاز فطری، مطالبه جهانی(سفر پیامبر به حجت الوداع)

24تیر: نماد پاسداری از خون شهیدان

25تیر: شکوه بندگی، کرامت انسانی(روز بهزیستی و تامین اجتماعی)

  • گروه خبری : بسیج,اخبار شهرستان ها,اخبار شهرستان فیروزکوه,اخبار شهرستان تهران,اخبار شهرستان اسلامشهر,اخبار شهرستان پاکدشت,اخبار شهرستان ملارد,اخبار شهرستان پیشوا,اخبار شهرستان ورامین,اخبار شهرستان رباط کریم,اخبار شهرستان دماوند,اخبار شهرستان ری,اخبار شهرستان شمیرانات,اخبار شهرستان شهریار,اخبار شهرستان قدس,اخبار شهرستان قرچک,اخبار شهرستان بهارستان,اخبار شهرستان پردیس,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 275488
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال تهران

admin ادمین پورتال تهران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید