• 1400/04/30 - 10:59
  • تعداد بازدید : 9
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند خبر داد؛

نظارت ۲ اکیپ‌ سیار دامپزشکی دماوند بر ذبح دام‌ در عید قربان/ شهروندان گوشت کشتار شده را حداقل 24 ساعت در دمای یخچال نگهداری نمایند

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند گفت: 2 اکیپ سیار اداره دامپزشکی دماوند در روز عید سعید قربان بر خرید و ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند.

 
 
 
سید علی امامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: در عید قربان امسال دو کشتارگاه دماوند و رودهن به عنوان جایگاه ثابت جهت قربانی در نظر گرفته شده‌اند و دکتر دامپزشک و ناظر شرعی در این جایگاه حاضر هستند.
 
وی با بیان اینکه تمام امکانات را فراهم کرده و اکیپ‌های سیار در روز عید قربان در سطح شهر گشت زنی خواهند کرد، افزود: با توجه به شرایط کرونا برای جلوگیری از تجمعات، بین انجمن صنفی بسته بندی کشور با اداره کل دامپزشکی هماهنگی‌هایی به عمل امده که اطلاعات آن در سایت اداره کل دامپزشکی به نشانی tehran.ivo.ir درج شده است.
 
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند گفت: مردم می‌توانند به صورت اینترنتی گوشت های بسته بندی شده را که کشتار روز هستند سفارش دهند، این بسته‌های گوشت تحت نظر ناظر شرعی و بهداشتی کشتار شده اند و همشهریان می‌توانند متناسب با بودجه برای ادای نذورات و قربانی مدنظرشان آنها را تهیه کنند.
 
وی ادامه داد: دو اکیپ‌ سیار در سطح شهرستان فعالند که در صورت برخورد با موارد کشتار و خرید دام، حتما شهروندان را آگاه می‌کنند که در خصوص نگهداری حداقل 24 ساعته گوشت در دمای 0 تا 4 درجه یخچال اقدام کنند تا از بیماری‌های دیگر همچون تب کریمه کنگو جلوگیری شود.
 
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند تصریح کرد: عرضه دام معمولا هر سال در دو جایگاه مقابل کشتارگاه‌ها توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود و مردم می‌توانند امسال نیز از این طریق آنرا تهیه کنند چراکه این دام‌ها با مجوز وارد شهرستان شده و نظارت بهداشتی در مورد سلامت  دام پیش از کشتار بر روی آنها انجام شده است.
 
امامی در خصوص کشتار دام به طور سنتی در منزل، بیان کرد: به مردم توصیه می‌شود گوشت کشتار شده را بلافاصله مصرف نکنند و حداقل 24 ساعت در دمای یخچال نه در فریزر نگهداری کنند، بهتر است حتی المقدور قربانی‌ها در کشتارگاه انجام شوند.
 
وی گفت: امسال با توجه به کرونا توصیه می‌شود که مردم به سایت اداره کل دامپزشکی مراجعه کنند در این سایت اطلاعات شرکت‌های بسته بندی وجود دارد و افراد می‌توانند باتوجه به بودجه خود تعداد متناسب گوشت تازه بسته بندی شده بشقابی را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرند و توزیع کنند.
 
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند در خصوص تخلفات سال گذشته گفت: گاهی تخلفاتی صورت می‌گیرد و سال گذشته یک یا دو مورد از مراکز عرضه فرآورده‌های گوشتی که درب قصابی اقدام به کشتار کرده بودند در روز عید قربان تذکر گرفتند و صورت جلسه شدند سپس متناسب با نوع تخلف به مرجع قضایی معرفی شدند.
 
امامی افزود: هدف ما این است که در عید مذهبی قربان سلامتی مردم حفظ شود همچنین آلودگی زیست محیطی کمتری ایجاد شود.
 
وی تصریح: مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلفات در توزیع گوشت غیربهداشتی با شماره 1512 اداره کل دامپزشکی تماس بگیرند همچنین شماره 76314858 دامپزشکی دماوند پاسخگوی گزارشات مردمی است.
  • گروه خبری : اخبار شهرستان دماوند,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 275833
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال تهران

admin ادمین پورتال تهران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید