• 1400/07/20 - 08:45
  • تعداد بازدید : 54
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران:

تاکنون موردی از بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در استان تهران مشاهده نشده است

معاون سلامت با بیان اینکه منشا بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک ویروسی است تاکید کرد این بیماری قابلیت سرایت به انسان را ندارد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران  دکتر  مهدی سلوکانه  با اعلام این خبر گفت: بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک یه بیماری ویروسی واگیردار است که صرفا درنشخوارکنندگان کوچک یا دام سبک شامل گوسفند و بز رخ میدهد و خوشبختانه این بیماری، بیماری مشترک یا قابل انتقال بین انسان و دام نبوده و ازاین بابت جای هیچ گونه نگرانی نیست .

این مقام مسئول افزود: این  بیماری های ویروسی واگیر که صرفا نشخوار کنندگان را درگیر میکند درمان ندارد و بهترین راه مقابله با آن پیشگیری با واکسیناسیون به موقع و دقیق می باشد و در همین راستا اداره کل دامپزشکی استان تهران با پوشش واکسیناسیون اصولی و دقیق  بالغ بر به ۷۳۰ هزار راس  دام کوچک  تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند و در نتیجه دامهای کوچک استان  از سطح ایمنی خوب و بالایی برخوردار می باشند. 

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: در خصوص دامهای عشایر نیز در منطقه لار  در تابستان امسال  با واکسیناسیون ۲۲۰ هزار راس دام کوچک، دامهای عشایر واکسینه شدند و خوشبختانه از سطح ایمنی مناسبی  برخوردار می باشند.

  • گروه خبری : اخبار اصلی,اخبار شهرستان ها,اخبار شهرستان فیروزکوه,اخبار شهرستان تهران,اخبار شهرستان اسلامشهر,اخبار شهرستان پاکدشت,اخبار شهرستان ملارد,اخبار شهرستان پیشوا,اخبار شهرستان ورامین,اخبار شهرستان رباط کریم,اخبار شهرستان دماوند,اخبار شهرستان ری,اخبار شهرستان شمیرانات,اخبار شهرستان شهریار,اخبار شهرستان قدس,اخبار شهرستان قرچک,اخبار شهرستان بهارستان,اخبار شهرستان پردیس,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 277846
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال تهران

admin ادمین پورتال تهران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه