• 1401/10/24 - 22:52
  • تعداد بازدید : 1011
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
همزمان با موج سرما:

توصیه های دامپزشکی استان تهران به دامداران ، مرغداران و زنبورداران

با توجه به هشدارهای هواشناسی و سرد شدن هوا و افت محسوس دما ، رعایت توصیه های بهداشتی در همه مناطقی که درگیر این وضعیت هستند ضروری و اجنتاب ناپذیر است .

 
 
 به دامداران و پرورش دهندگان طیور توصیه می شود ، که پیش بینی تمهیدات و آمادگی‌ های لازم برای مقابله با بارندگی،سرما و احتمال یخبندان در سالن‌ های مرغداری ها و محل دامداری‌ ها را انجام دهند.
 
 روابط عمومی اداره کل دامپزشکی ، به دنبال هشدار هواشناسی مبنی بر بارش برف ، کولاک و مه ، یخبندان و حاکم بودن هوای سرد  به دامداران و پرورش دهندگان طیور توصیه کرد: پیش بینی تمهیدات و آمادگی‌ های لازم برای مقابله با بارندگی، سرما و احتمال یخبندان در سالن‌ های مرغداری ها و محل دامداری‌ ها را انجام دهند.
 
 
اداره کل دامپزشکی استان همچنین تاکید کرد: نسبت به رعایت موارد ذیل اهتمام لازم را داشته باشند: ۱_ اقدام جهت تهیه خوراک کافی و مناسب ۲_ جلوگیری از چرای دام ها در ارتفاعات و عدم توقف در حاشیه رودخانه ها ۳_ تنظیم دمای سالن‌ های دامپروری و مرغداری ۴_ ایجاد پناهگاه مسقف برای دامها و تهیه بستر مناسب.
 
گفتنی است اطلاع رسانی سریع به اداره دامپزشکی شهرستان در صورت بروز هر گونه بیماری ‌در گله‌ های طیور پرورشی و دامداری‌ها، اعلام تلفات احتمالی، خودداری از رهاسازی تلفات دام و طیور در محیط از دیگر اقدامات مهم برای کاستن از مخاطرات احتمالی است که با اطلاع رسانی به موقع می‌توان از گسترش احتمالی بیماری‌ ها جلوگیری کرد.
  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها,اخبار شهرستان فیروزکوه,اخبار شهرستان تهران,اخبار شهرستان اسلامشهر,اخبار شهرستان پاکدشت,اخبار شهرستان ملارد,اخبار شهرستان پیشوا,اخبار شهرستان ورامین,اخبار شهرستان رباط کریم,اخبار شهرستان دماوند,اخبار شهرستان ری,اخبار شهرستان شمیرانات,اخبار شهرستان شهریار,اخبار شهرستان قدس,اخبار شهرستان قرچک,اخبار شهرستان بهارستان,اخبار شهرستان پردیس,اخبار اسلایدر,هشدارهای بهداشتی
  • کد خبر : 296323
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال تهران

admin ادمین پورتال تهران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه